CORONA VİRÜSÜNE HANGİ İLAÇLAR ETKİLİ ?

CORONA VİRÜSÜNE HANGİ İLAÇLAR ETKİLİ ?

Corona virüsünün ilacı burnumuzun dibindeymiş: Aspirin ile ilgili denemeler başladı

 

Birinci olarak 2019 yılının son haftalarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsünü ortadan kaldırmak için birçok ülkede ilaç ve aşı …

 

 

Birinci olarak 2019 yılının son haftalarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsünü ortadan kaldırmak için birçok ülkede ilaç ve aşı çalışmaları devam ederken İngiliz bilim insanları memleketler arası kamuoyunu şaşkına çeviren bir açıklama yaptı.

Dünyanın önde gelen bilim insanlarından oluşan RECOVERY isimli teşebbüs Covid-19’un potansiyel tahlili olarak gündelik hayatta kamuoyunun yakından bildiği aspirin isimli ilacın tesirli olabileceğini öne sürdü.

Bilim insanları kanı sulandıran ve yüklü olarak baş ağrısı ve halsizliğe karşı tercih edilen aspirinin pıhtılaşmayı engelleyen özelliğinin corona virüsü hastalığına yakalananları güzelleştirebileceğini öne sürdü. Araştırmayı yürüten bilim insanı Peter Horby, “Aspirinin tesirli olacağına dair net bir yaklaşım mevcut. Üstelik aspirin inançlı, değerli değil ve yaygın” sözünü kullandı.

PIHTILARI ENGELLEYEBİLİR

Aspirinin corona virüsü hastalarında işe yarayabileceğini söyleyen uzmanlar, aspirinin tedavi sürecinde kullanılmasının Covid-19 hastalarında oluşabilecek pıhtıları engelleyebileceğini lisana getirdi.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ